Dwumiesięcznik dla chorych

Czuwać – to znaczy?

Autor: , opublikowano: 30.11.2018

Czuwać – to znaczy?

Zanotowane przez św. Łukasza słowa Anioła Pańskiego: „Zwiastuję wam radość wielką, dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan” (por. Łk 2,10-12), objawiają nam prawdę o narodzeniu Jezusa Chrystusa. On jest naszym Stwórcą i Panem historii, do Niego należy czas i wieczność. Będąc Bogiem pełnym majestatu i mocy, uniża się jednak, by przyjąć postać Sługi i stać się jednym z nas. Niewysłowiona dobroć Boga i Jego łaska ukazują się nam w pełni w Osobie Syna Bożego. Dzięki temu objawieniu mamy pewność istnienia Boga oraz Jego dobroci i miłości względem każdego.

Boże Narodzenie dla chrześcijan jest nie tylko uczuciowym wspomnieniem historycznego faktu narodzenia Jezusa Chrystusa. Stanowi ono także wezwanie, by pośród trudów życia, radości i przeciwności doświadczanych naprzemiennie każdego dnia, nie tracić nadziei i zapału do prawego i pobożnego życia, ze świadomością, że Jezus Chrystus, Zbawiciel świata, czuwa nad nami i obdarza nas swoją łaską.

Pełni tej nadziei zwracamy się do Was, drodzy Czytelnicy i Przyjaciele naszego czasopisma, zawierzając Was samych i Wasze rodziny dobroci i miłości Boga. Dziękujemy wszystkim, którzy decydują się na ponowienie prenumeraty pozwalającej kontynuować to dzieło i je rozwijać. Dziękujemy tym, którzy dzielą się z nami swoimi opiniami i świadectwami, a także tym, którzy swoją modlitwą i ofiarowanym cierpieniem modlą się o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

Niech pokój i radość z narodzenia Jezusa Chrystusa wypełniają Wasze serca. Błogosławionego Nowego Roku!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *