Dwumiesięcznik dla chorych

Lekarz dusz

Autor: , opublikowano: 30.07.2018

Lekarz dusz

Drodzy Czytelnicy, numer, który oddajemy do Waszych rąk, jest poświęcony św. o. Pio, który sto lat temu, 20 września 1918 roku, w czasie modlitwy w chórze zakonnym przed krucyfiksem otrzymał stygmaty – 5 ran: na rękach, boku i nogach. Rany krwawiły szczególnie, gdy odprawiał Mszę Świętą. W tym roku przeżywamy 100. rocznicę otrzymania tych stygmatów, a także 50. rocznicę jego śmierci. Jubileusz ten uroczyście jest świętowany w całym Kościele. Papież Franciszek z tej okazji 17 marca odwiedził Pietrelcinę i San Giovanni Rotondo – miejsca związane z o. Pio.

Głównym organizatorem jubileuszowych obchodów w Polsce pod hasłem „Do nieba z Ojcem Pio” jest krakowska prowincja Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. O tych obchodach i świętości o. Pio opowiada w rozmowie z kl. Wojciechem Olszewskim SCJ br. Mateusz Magiera OFMCap, dyrektor biura prasowego ojców kapucynów w Krakowie.

Ojciec Pio był lekarzem dusz. Przez modlitwę, Eucharystię i posługę w konfesjonale przychodził z pomocą tym, którzy zagubili się w życiu. Ksiądz Leszek Poleszak SCJ w swym artykule zaznacza: „Bóg, wśród wielu darów, jakimi go obdarzył, dał mu także dar przenikania ludzkich serc. Dzięki niemu mógł on kruszyć serca zatwardziałych grzeszników, przywodząc ich do nawrócenia. Mógł również wiele dusz prowadzić do Boga poprzez kierownictwo duchowe, a przez to także pomagać im rozeznawać zamiary Boże względem nich”. Wielu więc ludzi, przychodząc do o. Pio, doświadczało uzdrowienia duszy i ciała, w blasku słowa Bożego poznawało prawdę o swoim życiu i ostatecznym przeznaczeniu.

Świadectwo życia o. Pio wciąż jest aktualne. Zachęca nas, abyśmy w pełni przeżywali „swoje życie w stylu błogosławieństw i uczynków miłosierdzia” oraz „stawali się narzędziem miłości Jezusa do najsłabszych” (papież Franciszek).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *