Dwumiesięcznik dla chorych

na dobry początek

Autor: , opublikowano: 01.04.2012

na dobry początek

Czy fakt zmartwychwstania Chrystusa można nazwać zamkniętym wydarzeniem historycznym? Oczywiście, że nie. Mówią o tym teologiczne rozważania oraz Benedykt XVI, pokazał to swoim życiem Matt Talbot i codziennie walczą o to ludzie z Fundacji „Światło”. Bowiem moc, która ciągle drzemie w tajemnicy Zmartwychwstania, udziela się tym, którzy walczą o nowe życie nie tylko swoimi siłami, ale także mocą Chrystusowego Zmartwychwstania.

Najnowszy numer „Wstań” pokazuje, że i dziś można zmartwychwstać. Wspomniany Matt Talbot swoje życiowe smutki przez wiele lat topił w alkoholu. Jedno życiowe doświadczenie pomogło mu wykonać zwrot o 180 stopni. Janina Mirończuk, prezes Fundacji „Światło”, walczy o wybudzenie ludzi ze śpiączki. Udało się „wskrzesić” już 22 osoby. Natomiast Gosi udało się przywrócić nadzieję i godność śmiertelnie choremu Marcinowi Janickiemu. Bo „człowiek kochający i kochany nie boi się umierać, boi się stracić miłość”.

Na łamach „Wstań” rozmawiamy również o wsparciu, jakie obecnie oferuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Natomiast w dziale „W zdrowym ciele…” pomagamy rozpoznać symptomy udaru mózgu i prezentujemy proste ćwiczenia fizyczne, które pomogą odzyskać sprawność fizyczną. Wraz z tym numerem naszego dwumiesięcznika ruszamy ze stałym cyklem porad psychologicznych. O budowaniu w sobie pozytywnego nastawienia do świata opowie psycholog Aneta Szczudło.

Zmartwychwstanie połamanych przez życie i ludzi jest faktem, który dzieje się na naszych oczach!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *