Dwumiesięcznik dla chorych

Na dobry początek

Autor: , opublikowano: 01.06.2016

Na dobry początek

Na łamach aktualnego numeru „Wstań” proponujemy temat relacji międzypokoleniowych. Do podjęcia tej tematyki zachęciło nas wyjątkowe wydarzenie, jakie będzie miało miejsce w Krakowie w dniach od 26 do 31 lipca 2016 roku – Światowe Dni Młodzieży.
Te wyjątkowe dni mogą zbliżyć pokolenia, zarówno w czasie ich trwania, jak i później. Mogą także uczyć kontaktu z młodzieżą, tego, jak z nią rozmawiać, jak się z nią modlić, jak trwać obok siebie. Pisze o tym pani Elżbieta Małasiewicz-Machula w swoim artykule: Dobrze jest mieć dziadka, dobrze jest być babcią.
W Światowych Dniach Młodzieży wezmą również udział młodzi z całego świata, żyjący charyzmatem Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego. O przygotowaniach do ich przyjęcia w Krakowie opowiada ks. Jarosław Grzegorczyk SCJ w rozmowie z kl. Dariuszem Trzebuniakiem SCJ. W wywiadzie znajdziemy wiele cennych spostrzeżeń o współczesnej młodzieży i jej relacjach ze starszym pokoleniem.
Nikt nie lubi uwag kierowanych pod swoim adresem. Czasem są one szczególnie trudne do przyjęcia ze względu na formę, w jakiej są przekazywane. Warto zajrzeć do działu „… zdrowy duch”, gdzie pani Aneta Pisarczyk radzi, jak je umiejętnie przekazywać, zwłaszcza w relacjach między młodymi a dorosłymi.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *