Dwumiesięcznik dla chorych

Na dobry początek

Autor: , opublikowano: 27.01.2017

Na dobry początek

W obecnym roku mija 30 lat istnienia dwumiesięcznika dla chorych „Wstań”. Idea powstania pisma, którego już 169. numer trzymamy w rękach, wyrosła z bezpośrednich spotkań sercańskich kleryków z ludźmi chorymi i potrzebującymi pomocy.

Ponieważ program studiów seminaryjnych nie pozwalał na zbyt częste kontakty osobiste z chorymi, zrodził się pomysł docierania do ludzi cierpiących za pomocą słowa drukowanego, w formie listu, by w ten sposób móc częściej dodawać im otuchy i przekonywać, że cierpienie nie jest karą czy złem koniecznym, lecz mieści się w zamyśle miłości Pana Boga. Pierwszy egzemplarz takiego listu dla chorych ukazał się w kwietniu 1987 roku. Kolejne wydania nie posiadały jeszcze stałego tytułu. W maju 1989 roku ukazał się pierwszy numer pisma zatytułowany: „Wstań”. Są wśród nas tacy, którzy pamiętają bardzo skromną szatę graficzną początkowych wydań, zupełnie różną od tej, z której możemy się cieszyć i chlubić obecnie. Pomimo zmian zewnętrznych, stała pozostaje idea głoszenia Dobrej Nowiny ludziom chorym i potrzebującym. Jeszcze mocniej wybrzmiewa ona w tegorocznym temacie roku duszpasterskiego w Kościele w Polsce, który brzmi: „Idźcie i głoście”. Dla nas, księży sercanów, wezwanie to jest kontynuacją wołania założyciela, o. Leona Jana Dehona, by głosić miłość Bożą i budować w ten sposób królestwo Serca Jezusowego w duszach i w społeczeństwach.
Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że pozwala nam rozwijać dzieło rozpoczęte przed laty. Dziękujemy za pracę naszych poprzedników: redaktorów naczelnych, kleryków współtworzących to pismo, a nade wszystko za Czytelników, którzy przez te lata wiernie towarzyszą nam w tej drodze, często również współtworząc aktywnie to dzieło. Ufamy, że dalej cieszyć się ono będzie Bożym błogosławieństwem oraz życzliwością tych, do których jest skierowane.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *