Dwumiesięcznik dla chorych

na dobry początek

Autor: , opublikowano: 01.06.2012

na dobry początek

Czym jest prawdziwa miłość? Gdzie są jej granice? Czy duchowość Bożego Serca jest nam dzisiaj potrzebna? Jak pielęgnować miłość w środowisku, w którym żyjemy, i w jaki sposób dbać o serce? Bo przecież miłość jest w sercu Kościoła, a serca potrzebujemy by żyć, kochając innych. Najnowszy numer „Wstań” poświęciliśmy właśnie sercańskim i sercowym sprawom. Szczególnie sercom zranionym i cierpiącym.

I tak tajemnicę Jezusowego Serca odsłoni nam ks. Leszek Poleszak SCJ, który będąc mistrzem sercańskiego nowicjatu, wprowadza nowe pokolenie sercanów w tajniki duchowości Bożego Serca. Ci bowiem, naśladując Chrystusa, kontemplują Miłość szczególnie w Eucharystii, podobnie jak św. Piotr Julian Eymard, o którym wspomina dk. Adam Pastorczyk SCJ.

O bohaterskiej miłości dwojga ludzi, która nie bała się choroby i beznadziejnych medycznych prognoz, przeczytasz w „Rozmowie «Wstań»”. Skąd czerpią siły? Być może i z Pisma Świętego, które choć niewiele mówi o sercu w kontekście miłości, to jednak pełne jest jej obrazów. Pomaga nam je rozszyfrować ks. prof. dr hab. Stanisław Hałas SCJ z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

A co z samym fizycznym sercem? Jak rozpoznać pierwsze oznaki zawału serca i udzielić pierwszej pomocy oraz, co najważniejsze, jak żyć po zawale, dowiesz się z serii artykułów w dziale „W zdrowym ciele…”. A wszystko po to, by Twoje serce było czyste i współgrało z Bożym Sercem, bo kto wie, czy wielka miłość nie przyjdzie w dojrzałym już wieku…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *