Dwumiesięcznik dla chorych

na dobry początek

Autor: , opublikowano: 01.10.2012

na dobry początek

Życie można nie tylko wygrać, rozkoszując się po latach świadomością dokonania w nim czegoś wartościowego, będąc w żywych relacjach z rodziną i przyjaciółmi, nawet pomimo nie najlepszego zdrowia i chudego portfela. Życie można i przegrać, z wewnętrznym rozdarciem i poczuciem sprzedanego sumienia. A co chyba jeszcze gorsze, życie można przeżyć byle jak… ani z namacalnymi sukcesami, ani z plamami porażek. Ot tak, bez smaku. Dlatego zdecydowaliśmy, by najnowszy numer „Wstań” poświęcić duchowej walce, tej codziennej i tej wzmaganej przez chorobę i cierpienie.

Polecam zatem wywiad z o. Mieczysławem Kożuchem, jezuitą, rekolekcjonistą i kierownikiem duchowym, który radzi, co zrobić, by duchowa walka prowadziła do zwycięstwa. Na kolejnych stronach zamieściliśmy wywiad z kobietą, która stanęła na nogi, gdy na nowo dotknęła bolesnych historii ze swojego dzieciństwa.

W duchowych zmaganiach nie jesteśmy sami, więc w tym numerze prezentujemy postać św. Marii Goretti – 12-letniej męczennicy w walce o swoje dziewictwo. Przepiękną jest scena nawrócenia jej zabójcy: sześć lat po śmierci przyszła do niego we śnie, przemieniając jego szarą celę więzienną w przepiękny ogród wypełniony kwiatami. Gdy podeszła bliżej, Alessandro zaczął płakać: „Maria! Maria!”. To był początek jego prawdziwego nawrócenia.

Wspierając wysiłki tych, którzy towarzyszą ludziom chorym, opisujemy na łamach „Wstań” pierwsze syndromy schizofrenii i depresji. Bo każdy, szczególnie cierpiący psychicznie, ma potrzebę i pragnienie życia pełnego, z pasją, do czego na koniec zachęca nas Aneta Pisarczyk, psycholog.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *