Dwumiesięcznik dla chorych

na dobry początek

Autor: , opublikowano: 27.11.2012

na dobry początek

Zawsze nowo narodzone dziecko zmienia świat swoim rodzicom, którzy nierzadko mają nieprzespane noce i głowę zaprzątniętą nowym cyklem życia: karmienie, spanie, kąpanie. W to wszystko muszą wpisać się w swoich nowych rolach i babcia, i dziadek. Jak razem współdziałać, by Jaś – nowy człowiek wyrósł na Człowieka, a po drodze nie zgubił pragnienia Boga i własnego szczęścia? Nowe „Wstań” poświęciliśmy trosce o Nowonarodzonego z myślą o dzieciach i o Dziecku-Bogu z nieba, które ma moc sprawić, że i my kiedyś tam trafimy.

A trafić w dobre ręce to połowa sukcesu. Tak też stało się już z 14 noworodkami, które zamiast do osiedlowego śmietnika zostały włożone do krakowskiego okna życia. O samej idei okna otwartego na życie, dzieciach, ekspresowych adopcjach i nadziei opowiada s. Zofia Gutkowska, nazaretanka. Świetną inicjatywą wspierającą babcie i dziadków jest Szkoła Superbabci i Superdziadka, która działa już nie tylko w Lublinie. O tym, czy babcia musi siedzieć na nowo w szkolnej ławie i dlaczego warto szkolić dziadków w dziedzinie psychologii, dowiemy się z rozmowy z Zofią Zaorską – założycielką szkoły.

Jeśli narodziny, to również chrzest. Często jednak rodzice traktują ten sakrament jedynie w kategoriach nadania dziecku imienia. O tym, czym jest w rzeczywistości chrzest oraz jakie niesie konsekwencje dla rodziców i chrzestnych, pisze w swoim artykule ks. Jakub Kopystyński SCJ.

Niech adwentowe oczekiwanie zainspiruje nas do mądrej troski i o poczętych, lecz jeszcze nienarodzonych, i o nowo narodzonych, a także o nas samych, byśmy uznając w Dziecku Boga, budowali coraz żywszą z Nim relację.

Zachęcam do lektury najnowszego „Wstań”. Możesz zamówić ten numer, jak i prenumeratę klikając tutaj.
Zobacz jego fragment!

.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *