Dwumiesięcznik dla chorych

na dobry początek

Autor: , opublikowano: 18.01.2013

na dobry początek

Po co żyję? Jaki jest sens mojego cierpienia? Czy jestem ciężarem dla innych? A może lepiej, żebym już nie żyła? To seria pytań, które pojawiają się w głowie każdego, kto zmaga się z poważną chorobą czy ciężką niepełnosprawnością. Właśnie dlatego postanowiliśmy, że ten numer „Wstań” będzie dotykał pytań najważniejszych.

Nie daje on jednak gotowych odpowiedzi na pytanie o sens cierpienia. Ma na celu uczynić coś więcej: postawić człowieka na drodze do jego odkrywania, pomóc usiąść przy stole, by dyskutować z Bogiem, otworzyć szerzej oczy i spojrzeć ponad horyzont własnych bólów, trudów terapii i codzienności, która czasem kradnie nadzieję.

Szczególnie polecam dwa wywiady: z siostrami opiekującymi się mieszkańcami Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego im. Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej w Rabie Wyżnej i ich podopiecznymi oraz z Bawerem – niepełnosprawnym od urodzenia, obecnie studentem Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Co ich łączy? Wiara w sens niepełnosprawności, relacja z Bogiem i nadzieja.

Warto zajrzeć do działu „W zdrowym ciele…”, by dowiedzieć się, czym różnią się podstawowe leki przeciwbólowe, jakie niosą zagrożenia, a także jak dzisiejsza medycyna radzi sobie z leczeniem bólu.

Wraz z pierwszym tegorocznym numerem „Wstań” pojawiło się w sieci księgarni Empik. Chcemy być bardziej dostępni, również dla tych, którzy dotąd nie mieli w rękach naszego dwumiesięcznika.

 

Zamów nowy numer już dziś!

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *