Dwumiesięcznik dla chorych

na dobry początek

Autor: , opublikowano: 30.05.2013

na dobry początek

„Czy Bóg słyszy moją modlitwę? A jeśli tak, to dlaczego nie zawsze ją wysłuchuje? Nie dość, że nie zawsze, to nawet prawie nigdy!” Ilu modlących się ma w sobie takie i podobne wątpliwości… Tak intensywne, że nieraz popadają w rozpacz. Czy Bóg zamilkł? Nie. On działa równie intensywnie jak za apostolskich czasów. I dziś przebacza, napełnia nadzieją, uzdrawia, a przede wszystkim zbawia. Jego słowa: „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła” nie są pustym sloganem, lecz są żywe.

Dotykamy więc w tym numerze „Wstań” tematyki uzdrowienia, nie tylko koncentrując się na spektakularnych uzdrowieniach fizycznych, ale także tych dużo bardziej subtelnych i częstszych – duchowych.

Polecam przede wszystkim artykuł ks. Michała Olszewskiego SCJ, współorganizatora ewangelizacji nadmorskiej. Bazując właśnie na doświadczeniach głoszenia Chrystusa nad polskim morzem, ukazuje on żywego Boga, który uzdrowił kilka osób. Zachęcam też do lektury wywiadu z Grzegorzem „Dzikim”, polskim muzykiem rockowym. Dziś, po latach pracy na scenie, jasno stwierdza, że „to wszystko było strasznie powierzchowne, bo w głębi serca człowiek szuka prawdziwej miłości, akceptacji, przyjaźni, a nie popularności czy sławy”.

Ciepłe miesiące same z siebie zachęcają nas do większej aktywności fizycznej, dlatego proponujemy Wam nordic walking, coraz bardziej popularny sport polegający na spacerowaniu z kijami. Dla tych zaś, którzy wolą wędrówki tradycyjne, lek. med. Katarzyna Dąbek przygotowała przegląd czerwcowo-lipcowych ziół, które warto zbierać.

Zobacz najnowszy numer już dziś!

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *