Dwumiesięcznik dla chorych

na dobry początek

Autor: , opublikowano: 12.02.2012

na dobry początek

Rozpoczynamy kolejny rok wydawania dwumiesięcznika „Wstań”, który od początku, czyli od 1989 roku, starał się być blisko spraw ludzi chorych i w podeszłym wieku. Docierał bezpośrednio do prenumeratorów, ale też i do szpitali, domów opieki i parafii, gdzie znajdował stałych czytelników. Na przestrzeni ostatnich lat powstało także kilka ciekawych inicjatyw, w które angażowało się wielu ludzi dobrej woli. Mam tu na myśli przede wszystkim Duchowy Patronat Misyjny, który służy pomocą modlitewną i materialną sercańskim misjonarzom. Nasze seminarium, jako wydawca „Wstań”, stara się w ten sposób włączyć czytelników i ich rodziny w dobre dzieła, które sięgają daleko poza granice naszego kraju.

Bieżący numer czasopisma przynosi ze sobą pewne zmiany. Podjęliśmy bliską współpracę redakcyjną z Wydawnictwem Księży Sercanów DEHON w Krakowie. Zaowocowało to nowymi planami i pomysłami, co widać chociażby w nowej szacie graficznej, poszerzonych działach i gronie nowych współpracowników. Dotychczasowym członkom redakcji, zarówno księżom i klerykom, jak i współpracownikom świeckim, serdecznie dziękuję za ich pomoc.

Najnowsze „Wstań” poświęcone jest w całości tematyce postu. Nie chodzi jednak tylko o okres liturgiczny, który zbliża się wielkimi krokami, ale również o praktyki wspierające zdrowie ducha i ciała. Prawdziwy post nie powinien szkodzić zdrowiu, lecz je umacniać. A głęboki sens zyskuje wtedy, gdy łączy się z modlitwą. Wówczas człowiek ma siły, aby żyć nie tylko dla siebie, ale i dla Boga i sąsiada, nawet tego, z którym czasem trudno się dogadać. Wielkopostny czas niech będzie dla nas umocnieniem w dobrych postanowieniach!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *