Dwumiesięcznik dla chorych

rozmowa Wstań

Wywiady z ciekawymi ludźmi,
szczególnie tymi,
którym cierpienie nie jest obce.

Mimo wszystko

Autor: , opublikowano: 08.01.2019 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | Brak komentarzy

Mimo wszystko

Chichot losu polega na tym, że nasze zaspokojenie samotności jest na wyciągnięcie ręki. To może być sąsiadka, która mieszka tuż obok, może synowa, z którą mam kiepskie relacje, albo wnuczka, do której się pofatyguję, chociaż teoretycznie to ona powinna przyjść do mnie, bo jest młodsza. Czasem warto złamać pewne konwenanse, aby doświadczyć czegoś pięknego.

Czytaj więcej...

Ojczyznę trzeba kochać

Autor: , opublikowano: 30.10.2018 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | Brak komentarzy

Ojczyznę trzeba kochać

Żeby właściwie zrozumieć słowo „ojczyzna”, trzeba być wolnym, wolnością nie absolutną, ale dającą możliwość podejmowania wyborów i ponoszenia ich konsekwencji. Słowo „ojczyzna” to przede wszystkim wspólna działalność i odpowiedzialność, sumienność, to pewna etyka.

Czytaj więcej...

Chrześcijanin równa się święty

Autor: , opublikowano: 04.09.2018 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | Brak komentarzy

Chrześcijanin równa się święty

Często patrzymy na o. Pio tylko przez pryzmat cudów, które miały miejsce w jego życiu. A przecież był on chrześcijaninem z krwi i kości, zwykłym człowiekiem, który lubił nawet wypić piwo. Chciał być świętym, to znaczy chciał mieć głęboką relację z Bogiem i o taką świętość zabiegał.

Czytaj więcej...

Jak doświadczyć Boga Żywego?

Autor: , opublikowano: 13.07.2018 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | Brak komentarzy

Jak doświadczyć Boga Żywego?

Czyż nie jest tak, że codzienna wierność małżeńska umacnia w małżonkach wiarę w sens wytrwałej modlitwy o dobrego męża/dobrą żonę? Myślę, że zbyt często jest tak, że zawodzimy się na Bogu, bo zawodzimy się na ludziach…, a przecież On jest nam ciągle wierny.

Czytaj więcej...

Uśmiech jak lekarstwo

Autor: , opublikowano: 11.05.2018 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | Brak komentarzy

Uśmiech jak lekarstwo

Pielęgniarstwo to zawód, którym zarabiamy na życie, lecz nie każdy może go wykonywać na wysokim poziomie. Żeby to robić, trzeba mieć powołanie. Dużo mówi się o pracy pielęgniarki w sposób wzniosły, przyrównując ją do powołania czy misji.

Czytaj więcej...

Pociągiem do Lourdes

Autor: , opublikowano: 26.02.2018 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | Brak komentarzy

Pociągiem do Lourdes

Ludziom zdrowym wydaje się, że trwająca kilkadziesiąt godzin jazda pociągiem jest uciążliwa. Tymczasem osoby chore są szczęśliwie, ponieważ mogą na parę dni opuścić cztery ściany swoich mieszkań. Podróżujemy przez różne kraje Europy, z okna można podziwiać świat. Ponadto pociąg pielgrzymów szybko staje się miejscem integracji i doświadczenia wspólnoty.

Czytaj więcej...

Znak Bożej miłości w Koszalinie

Autor: , opublikowano: 18.12.2017 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | Brak komentarzy

Znak Bożej miłości w Koszalinie

Ludzie, którzy do nas przychodzą mają różne historie życiowe. Nie chcemy tylko dać im jeść i ich przyodziać, chociaż często jest to konieczność i od tego zaczynamy. Pragniemy dać człowiekowi trzy rzeczy: Boga, miłość i poczucie wartości.

Czytaj więcej...

Milczeć i modlić się

Autor: , opublikowano: 01.11.2017 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | Brak komentarzy

Milczeć i modlić się

Zagrożenie życia dziecka wyzwala niepokój i cierpienie rodziców czy opiekunów, których nie można pozostawić samych sobie. Sercem szpitalnego duszpasterstwa jest kaplica, w której adorowany jest Najświętszy Sakrament i otoczony czcią słynący łaskami, ukoronowany obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na moc tego szczególnego miejsca zwrócił uwagę całego świata papież Franciszek, modląc się w kaplicy w czasie Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku.

Czytaj więcej...

Raj na ziemi

Autor: , opublikowano: 18.08.2017 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | 1 komentarz

Raj na ziemi

Urodził się w 1976 roku w Bytomiu, a wychował w Gliwicach. W wieku 21 lat dołączył do Towarzystwa Jezusowego. Pracował przez pięć lat w parafii we Wrocławiu jako wikary i duszpasterz młodzieży. Potem przez 4 lata był duszpasterzem powołań Prowincji Polski Południowej TJ. Obecnie przeżywa tzw. trzecią probację, czyli jeden z etapów formacji jezuickiej.

Czytaj więcej...

Bieg dla życia

Autor: , opublikowano: 09.06.2017 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | Brak komentarzy

Bieg dla życia

Po prostu gdzieś głęboko w sercu czuję, że Bóg wybrał dla mnie taką drogę i to chyba jest jedyne wytłumaczenie. Odczuwam altruizm, potrzebę niesienia pomocy i w tym wszystkim nie myślę tak o sobie. Jest też wiele zachęt, które padają chociażby z ust papieża Franciszka: „Wstań z kanapy i załóż wyczynowe buty”. To jest motywujące i faktycznie uderza w serce.

Czytaj więcej...