Dwumiesięcznik dla chorych

rozmowa Wstań

Wywiady z ciekawymi ludźmi,
szczególnie tymi,
którym cierpienie nie jest obce.

Bieg po życie! Wywiad z Natalią Lińczowską

Autor: , opublikowano: 27.04.2017 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | Brak komentarzy

Bieg po życie! Wywiad z Natalią Lińczowską

W 2015 roku, w wieku szesnastu lat, biegnąc, pokonała trasę z Krakowa do Warszawy, aby spotkać się z Pierwszą Damą – Anną Komorowską. Chciała w ten sposób nagłośnić chorobę Piotrusia i zebrać pieniądze na jego leczenie. Dwa lata później, w lutym, przebiegła z północy na południe Polski, aby dać znać światu o chorobie Krzysia i Patryka. Poświęca się i ryzykuje wiele, aby nie być obojętną na cierpienie innych…

Czytaj więcej...

Wasze cierpienie nie jest nam obce

Autor: , opublikowano: 20.03.2017 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | Brak komentarzy

Wasze cierpienie nie jest nam obce

Jako klerycy wyczuwaliśmy potrzebę przedłużenia naszej obecności, taką potrzebę wykazywali również sami chorzy. I tutaj zrodziła się potrzeba jakiegoś pisemka, które choć przez parę chwil towarzyszyłoby osobom pozostającym często w samotności ze swoim cierpieniem. Przez te parę napisanych słów chcieliśmy im powiedzieć, że „Wasze cierpienie nie jest nam obce” (...).

Czytaj więcej...

Oddać Jezusowi wszystko…

Autor: , opublikowano: 16.01.2017 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | Brak komentarzy

Oddać Jezusowi wszystko…

Nie mogłam się z nikim dogadać, ludzie nie rozumieli, co mówię. Miałam wielki żal do tego chłopaka, który spowodował wypadek, o to, że nie zrozumiał, że jazda pod wpływem alkoholu może doprowadzić do wielkiego nieszczęścia, że można skrzywdzić niewinnego człowieka przez swoją głupotę.

Czytaj więcej...

Wieczność to wizja miłości

Autor: , opublikowano: 21.11.2016 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | Brak komentarzy

Wieczność to wizja miłości

Myślę, że wielu było takich świętych, którzy dążyli do wieczności, zapominając, czy nawet nie chcąc już życia ziemskiego. Nie da się do końca zapomnieć, ale należy tak żyć, aby doczesność nie przesłoniła wieczności.

Czytaj więcej...

We wszystkim musi być harmonia

Autor: , opublikowano: 17.09.2016 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | Brak komentarzy

We wszystkim musi być harmonia

Zawsze gdy mam momenty walki wewnętrznej, to staram się znaleźć więcej czasu na modlitwę, na refleksję, na głębsze spotkanie z Panem Bogiem i to jest dla mnie bardzo ważne. Bardzo mi też pomaga, gdy mam konkretną intencję. Jeśli np. poszczę, to ten post zazwyczaj ma jakąś funkcję – to nie jest post dla postu – jest czymś więcej.

Czytaj więcej...

Światowe Dni Młodzieży w sercańskiej odsłonie

Autor: , opublikowano: 11.07.2016 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | Brak komentarzy

Światowe Dni Młodzieży w sercańskiej odsłonie

Światowe Dni Młodzieży to okazja, żeby ta młodzież, która często jest porozbijana w różnych miejscach, w swoich wspólnotach, parafiach i diecezjach, spotkała się i świętowała razem. Okazja, żeby młodzi ludzie zobaczyli swoją różnorodność, ale też tą jedność, która pokazuje, jak niewiele potrzeba, żeby wspólnie wiarę wyznawać.

Czytaj więcej...

Wejść w kontakt z własną duszą…

Autor: , opublikowano: 03.05.2016 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | Brak komentarzy

Wejść w kontakt z własną duszą…

Dla mnie marzenie rodzi się w środku, w człowieku, właśnie w tym przeczuciu, że chcę czegoś niezwykłego, a nie tylko z samej wyobraźni. Są ludzie, którzy sobie wyobrażają wiele rzeczy, np. że chcą mieć nowy samochód. Ale jeśli mają ten nowy samochód, to on nie daje im satysfakcji, dlatego muszą sobie kupić następny. Tak więc marzenia się rodzą ze środka człowieka.

Czytaj więcej...

Duchowe SPA dla seniorów

Autor: , opublikowano: 21.04.2016 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | Brak komentarzy

Duchowe SPA dla seniorów

Rekolekcje trwają 6 dni i mają tę samą dynamikę programu dnia co każde rekolekcje oazowe: Liturgia godzin (modlitwa psalmami), Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu; dwie konferencje tematyczne, Namiot Spotkania (modlitwa osobista ze słowem Bożym); spotkanie w małych grupach, pogodny wieczór (czyli czas radości we wspólnocie). Nie brakuje także ruchu i zabaw integracyjnych.

Czytaj więcej...

Żywe pamiątki z Afryki

Autor: , opublikowano: 29.03.2016 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | Brak komentarzy

Żywe pamiątki z Afryki

Miałem pewien wypadek na misjach. Pamiętam dokładnie tę datę – 17 lipca 1985 roku około godz. 19, było już wtedy ciemno. Właśnie skończyliśmy wieczorną rekreację. Chodziliśmy w ciemnościach alejką, ale to był nasz teren, więc nie było żadnych obaw. Około godz. 19.30 nadszedł czas na kompletę.

Czytaj więcej...

Apostolstwo ofiarowania cierpienia

Autor: , opublikowano: 12.02.2016 nowości, rozmowa WSTAŃ, slider | Brak komentarzy

Apostolstwo ofiarowania cierpienia

Modlitwa ofiarowania cierpienia została napisana podczas bolesnych zmagań z chorobą ojca świętego Jana Pawła II w pamiętnym 2005 roku. Zrodziła się z cierpienia w duchowej łączności z papieżem i z tymi, którzy wtedy mu współczuli. Od tego roku stała się jedną z nowych inicjatyw apostolskich obrońców życia skupionych przy Centralnym Ośrodku Duchowej Adopcji na Jasnej Górze.

Czytaj więcej...