Dwumiesięcznik dla chorych

Uzdrawiająca moc Ducha Świętego

Autor: , opublikowano: 30.05.2018

Uzdrawiająca moc Ducha Świętego

Rok duszpasterski 2018 w Kościele polskim przeżywany jest pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Mamy w tym czasie uświadomić sobie, że napełnieni Duchem Świętym w sakramencie chrztu i bierzmowania otrzymaliśmy Jego moc i dary, z których powinniśmy korzystać, przekładając je na konkretne działania i postawy.

Jest On więc w nas, ale z jakiegoś powodu często Go nie doświadczamy. Najczęściej dzieje się tak z racji grzechu, ale też i problemów, trudnych sytuacji, rozgoryczenia i niepowodzeń. Powinniśmy na nowo odkryć Jego moc i otworzyć się na Jego łaskę. On jest w stanie uleczyć najgłębsze rany naszej egzystencji. Na modlitwie pełnej wiary i odwagi potrafi uzdrawiać nas nawet z chorób duszy i ciała. Duch Święty to woda żywa, która ma moc ożywić to, co już w nas umarło i przywrócić radość, pokój i nadzieję, zdrowie, uśmiech, dać nowe życie. O tej uzdrawiającej mocy Ducha Świętego piszę w swoim artykule w rubryce „temat numeru”. Podkreślam Jego uzdrawiające działania w czasie Mszy Świętych z modlitwą o uzdrowienie. W czasie ich trwania nieraz wiele osób chorych zostaje mocno dotkniętych Jego łaską tak, że odzyskują nie tyko zdrowie, ale radość i chęć życia.

Temat uzdrawiającej mocy modlitwy podejmuje również ks. Adam Pastorczyk SCJ w rozmowie z kl. Wojciechem Olszewskim SCJ. O potrzebie codziennej modlitwy do Ducha Świętego pisze w swym artykule kl. Karol Szlezinger SCJ. Zapraszam do lektury tych interesujących tekstów!

Pozwólmy się prowadzić Duchowi Świętemu. Zaufajmy Mu, a On nieustannie będzie nas odnawiał, oczyszczał jak żywa woda, obmywał, napełniał nas tym, czego może do tej pory nie mieliśmy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *