Dwumiesięcznik dla chorych

W posłudze dla chorych

Autor: , opublikowano: 29.03.2018

W posłudze dla chorych

28 kwietnia 2018 roku w Krakowie nastąpi beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej, prekursorki pielęgniarstwa domowego i parafialnego w Polsce. Data uroczystości jest nieprzypadkowa, bo dzień później, 29 kwietnia 2018 roku, przypadnie 45. rocznica jej śmierci. Uroczystości w bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przewodniczyć będzie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato. Dlatego kwietniowo-majowy numer „Wstań” dedykujemy tej nowej błogosławionej. Od lat jest ona wzorem dla pokoleń pielęgniarek, które w swojej codziennej posłudze pragną okazywać chorym miłość miłosierną. Obchodzą one 12 maja swoje międzynarodowe święto. W tym numerze pokazujemy ich pracę i rolę, jaką odgrywają względem ludzi chorych i starszych wiekiem. Ich posługa to coś więcej niż zawód – to powołanie.

Wśród pielęgniarek są również osoby życia konsekrowanego. Posługują one w szpitalach i domach opieki społecznej. Przykładem takiej posługi są siostry nazaretanki, pracjące w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Rabie Wyżnej. Pielęgniarstwo jest dla nich z perspektywy życia zakonnego powołaniem w powołaniu. Polecam wywiad, jaki przeprowadził z nimi kl. Wojciech Olszewski SCJ.

Hanna Chrzanowska, której beatyfikacji oczekujemy, niech będzie wzorem nie tylko dla pielęgniarek, ale dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób służą chorym.

Boże, Ty w szczególny sposób powołałeś Hannę Chrzanowską

do służby chorym, biednym, opuszczonym.

Daj, aby ta, która całym sercem odpowiedziała na Twoje

Wezwanie, stale zachęcała nas swoim przykładem do niesienia

pomocy bliźnim.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *