Dwumiesięcznik dla chorych

żyć jak święci

Czy święci nadają się tylko na obrazek?
A może ich życie i mnie czegoś nauczy?

Wiek nie ma znaczenia!

Autor: , opublikowano: 13.11.2017 nowości, slider, żyć jak święci | Brak komentarzy

Wiek nie ma znaczenia!

Jest autorką około 170 listów adresowanych do Boga Ojca, Jezusa, Ducha Świętego i Matki Bożej, które dyktowała swojej mamie, a niektóre pisała sama. Są one świadectwem jej głębokiego życia duchowego, jego stopniowego rozwoju. Można się z nich dowiedzieć, jak wielką miłością Nennolina darzyła Jezusa i jak świadomie ofiarowywała Mu swoje cierpienia w różnych intencjach: za grzeszników, misjonarzy, żołnierzy.

Czytaj więcej...

Kochać! Kochać! Kochać!

Autor: , opublikowano: 01.09.2017 nowości, slider, żyć jak święci | Brak komentarzy

Kochać! Kochać! Kochać!

W Królestwie Francuskim panowała niezgoda, społeczeństwo było rozdarte, partie polityczne nawzajem się zwalczały, poszczególne miasta i wioski trawiły wojny domowe. Nieurodzaj i głód były powszechne. Kobiety i siostry zakonne były zniesławiane, gwałcone. Wojsko dopuszczało się morderstw i grabieży. Kościoły ulegały profanacji, niszczeniu, kradzieżom.

Czytaj więcej...

Jak pójdziesz ze mną, to i chleb dostaniesz…

Autor: , opublikowano: 26.06.2017 nowości, slider, żyć jak święci | Brak komentarzy

Jak pójdziesz ze mną, to i chleb dostaniesz…

Adam Chmielowski jako dojrzały, ale wciąż jeszcze młody mężczyzna, były powstaniec listopadowy i utalentowany malarz, zawitał cztery lata wcześniej, w 1880 roku, do furty klasztornej w Starej Wsi, pragnąc wstąpić do zakonu jezuitów. Był zniechęcony pretensjonalnością artystycznego świata, złaknionego ulotnej ludzkiej chwały, i dla tej chwały gotowego zapomnieć o wszelkich ideałach, dbającego o formę, a nie o treść.

Czytaj więcej...

Uratować wieczność. Błogosławione dzieci z Fatimy

Autor: , opublikowano: 11.04.2017 nowości, slider, żyć jak święci | Brak komentarzy

Uratować wieczność. Błogosławione dzieci z Fatimy

Franciszek i Hiacynta, a także Łucja, podejmowali bardzo wiele umartwień, oddawali swoje posiłki ubogim, spożywali gorzkie korzenie i żołędzie, wstrzymywali się od przyjmowania płynów, także w upalne dni. Pewnego dnia obwiązali się wokół pasa szorstkim sznurem i spali z nim w nocy. W czasie jednego z objawień Maryja poleciła im, aby ściągały go na noc.

Czytaj więcej...

Dla Niego żyłem, dla Niego umieram

Autor: , opublikowano: 07.02.2017 nowości, slider, żyć jak święci | Brak komentarzy

Dla Niego żyłem, dla Niego umieram

Powołanie do życia zakonnego Leon Dehon odkrywał już od dziecka, nie wiedział jednak, w jakim zgromadzeniu mógłby je realizować. Kilkakrotnie odbywał rekolekcje, prosząc Pana Boga, aby dał mu światło i odkrył przed nim drogę powołania. W końcu, po wielu opatrznościowych wydarzeniach, założył Zgromadzenie Zakonne Oblatów Najświętszego Serca Jezusowego w Saint-Quentin.

Czytaj więcej...

Kardynał z Dachau

Autor: , opublikowano: 06.12.2016 nowości, slider, żyć jak święci | Brak komentarzy

Kardynał z Dachau

Adam Kozłowiecki urodził się w 1911 roku, w zamożnej rodzinie ziemiańskiej w Hucie Komorowskiej k. Kolbuszowej. Kiedy miał dziesięć lat, został wysłany przez rodziców do jezuickiego gimnazjum w Chyrowie, jednej z najlepszych szkół w międzywojennej Polsce, a jako osiemnastoletni młodzieniec wstąpił do nowicjatu ojców jezuitów. Został wyświęcony na kapłana w Lublinie w 1937 roku, a już dwa lata później rozpoczął się jego sześcioletni pobyt w nazistowskich obozach koncentracyjnych.

Czytaj więcej...

Moje sumienie jest czyste

Autor: , opublikowano: 10.10.2016 nowości, slider, żyć jak święci | Brak komentarzy

Moje sumienie jest czyste

Błogosławiony Alojzije Stepinac jest prawdopodobnie najbardziej popularnym „świętym” wśród Chorwatów i jednym z najznamienitszych w historii tego narodu. Urodził się w 1898 roku (w Brezarić, Chorwacja), a na księdza został wyświęcony w Rzymie, mając 32 lata. Cztery lata później został mianowany arcybiskupem koadiutorem archidiecezji Zagrzeb, stając się wówczas najmłodszym katolickim biskupem na świecie.

Czytaj więcej...

Nadzwyczajne przeżywanie zwyczajnego

Autor: , opublikowano: 22.09.2016 nowości, slider, żyć jak święci | Brak komentarzy

Nadzwyczajne przeżywanie zwyczajnego

Maria, z arystokratycznego florenckiego rodu Corsini, i Alojzy Bertrame Quattrocchi zawarli związek małżeński 25 października 1905 roku i przez następne 46 lat wspólnego życia byli dla siebie nawzajem najlepszą pomocą i wsparciem w drodze do świętości.

Czytaj więcej...

„Przyjmuję warunki Twojej gry!”

Autor: , opublikowano: 14.06.2016 nowości, slider, żyć jak święci | Brak komentarzy

„Przyjmuję warunki Twojej gry!”

Chiara urodziła się w 1971 roku. Była pełną życia, radosną i zawsze uśmiechniętą dziewczyną. Miała szerokie grono przyjaciół – mieszkańcy jej rodzinnego miasteczka Sassello do dzisiaj wskazują położoną w centrum kawiarnię, gdzie Chiara spędzała czas wolny w licznym towarzystwie. Uwielbiała sport: chodzenie po górach, pływanie, a w szczególności tenis.

Czytaj więcej...

Mały święty Chorwat

Autor: , opublikowano: 13.04.2016 nowości, slider, żyć jak święci | 1 komentarz

Mały święty Chorwat

Spowiadał ponad dziesięć godzin dziennie w swoim małym pokoiku, z którego penitenci wychodzili „pełni pokoju i radości”. Współbracia często mu zarzucali, że jest za bardzo łagodny dla swoich penitentów, na co on im odpowiadał: „Jeżeli mi Pan na Sądzie zarzuci zbytnią łagodność wobec grzeszników, odpowiem mu: «Ty mi dałeś zły przykład! Przecież Ty za nich nawet umarłeś na krzyżu»”.

Czytaj więcej...